Біль у місці розрізу може зберігатися до 1-2 тижнів. Щоб упоратися з нею іноді потрібні знеболювальні препарати. Відразу після КС жінкам рекомендується більше пити та ходити до туалету (мочитися). Організму потрібно заповнювати обсяг циркулюючої крові, адже крововтрата при КС завжди більша, ніж при ЕР.

Необхідно негайно звернутися до лікаря, якщо є болі внизу живота, у попереку, по всьому животу, в області рубця, болі при фізичному навантаженні, які не знімаються після прийому болезаспокійливих засобів.

Лікарі можуть полегшити стан, даючи матері безпечні при грудному вигодовуванні знеболювальні препарати. Зазвичай до 5-7 дня біль поступово зменшується. Загалом легка болючість в області розрізу може турбувати маму до півтора місяця, якщо ж це був поздовжній шов – до 2-3 місяців.

Біль в області розрізу може бути знята за допомогою знеболювальних препаратів або епідуральною анестезією. Як правило, необхідність у знеболюванні відсутня вже на 2-3 добу після операції. Багато лікарів рекомендують носити бандаж після кесарева перерізу. Це також може прискорити відновлення.