Серед бджолярів татарський клен дуже відома рослина, оскільки це єдиний медонос, що масово цвіте після цвітіння садів. У нашій місцевості зазвичай чорноклен зацвітає у другій половині травня та цвіте 7 – 14 днів.

Цвіте чорноклен з кінця травня до кінця червня. Медопродуктивність його в середньому становить 100 кг з гектара і є досить стабільною при зміні погодних умов. Чорноклен досить невибагливий до якості ґрунту і дуже витривалий. Чорноклен стійкий до посухи, тіні та засоленості ґрунту.

Настає літо і настає час лугових рослин медоносів. Особливо цінними серед них є конюшина, волошка, шавлія, герань, мишачий горошок, материнка. Цвітіння їх продовжується дуже довго, тому квітучі луки – чудове місце для пасіки, особливо гірські.

Медоносні рослини другої половини літа У період другої половини літа цвітуть найбільш сильні медоноси: липа дрібнолиста, дягиль лікарський, дудник лісовий, володушка золотиста, материнка звичайна, кипрей вузьколистий та ін. У цей період відбувається головний хабар бджіл.