Почнемо з термінів силогізму, які збігатимуться з термінами простих суджень, що входять до силогізму, тобто – з суб'єктами та предикатами посилок та висновку. У силогізмі присутні три терміна: середній термін, і два крайні терміни — менший і більший (наголос у словах «більший» і «менший» – на перший склад).Feb 13, 2011
Правила термінів У кожному силогізм має бути рівно три терміну. Середній термін повинен бути розподілений хоча б в одній із посилок. Крайній термін, не розподілений у посилці, не повинен бути розподілений у висновку.
Силогізм буває простим, складним, скороченим та складно скороченим. Силогізм, посилками в якому є категоричні судження, називається відповідно категоричним. Посилок у силогізм дві. Вони містять три терміни силогізму, що позначаються літерами S, P і М.
У простому категоричному силогізмі містяться три терміну: S – менший термін: суб'єкт висновки (входить у меншу посилку та в висновок); P — більший термін: предикат висновки (входить у більшу посилку і в висновок); M – середній термін: входить в обидві посилки, але не входить в висновок.