Коли князь Давньоруської держави Віщий Олег зібрав своє військо на Царгород (раніше так звали Константинополь), у нього у флотилії було дві тисячі кораблів. На кожному судні по сорок військових. Усього вісімдесят тисяч воїнів пливли на підкорення нових земель, але ще були кінноти.
«ПОВІСТЬ ТИМЧАСОВИХ РОКІВ» ПРО ПОХОД ОЛЕГА НА КОНСТАНТИНОПІЛЬ І з цими всіма пішов Олег на конях і в кораблях; і було кораблів числом дві тисячі. І прийшов до Царгорода; греки ж замкнули Суд, а місто зачинили… І наказав Олег своїм воїнам зробити колеса та поставити на колеса кораблі.
Злякані греки запросили світу, винесли отруєне вино та їжу, які Олег не прийняв. Тоді греки погодились на умови Олега: заплатити по 12 гривень кожному воїну, здійснити окремі виплати на користь князів Києва, Чернігова, Переяславля, Полоцька, Ростова, Любеча та інших міст.
Похід на Візантію І наказав Олег своїм воїнам зробити колеса та поставити на колеса кораблі. І коли повіяв попутний вітер, підняли вони в поле вітрила і пішли до міста.