"Пляшка шампанського, вона найдорожча, коштувала 25 копійок, винна коштувала 18-20, пивна 12-15. Це цілком собі були гроші, на них можна було жити", – згадує історик Михайло Коробко. Здавати порожню тару в Радянському Союзі не гребував ніхто. Aug 10, 2017
Старше покоління легко згадає як збирали, мили та здавали пляшки. У 80-ті роки вартість однієї використаної пляшки іноді перевищувала вартість такої ж нової пляшки вже із вмістом. Наприклад, пляшка від води літражем 0,5 коштувала 20 копійок, а вартість самої пляшки з водою була 10 копійок.
Залогова вартість: 10 копійок за пляшку 0,25 л, 15 копійок за пляшку 0,5 л та 20 копійок за пляшку 1 л, чисту, без тріщин з непошкодженим шийкою. Для зручності покупців молочні пляшки приймалися прямо молочних відділах продуктових магазинів (чи молочних кухнях).
Порожня пивна пляшка коштувала 20 коп, а буханець хліба біля цього. Пляшка молока коштувала 30 копійок, плюс два п'ятки на метро – здав три пивні пляшкиі день прожив. Не помер з голоду, принаймні. Але знайти «скляні гроші» можна було й тоді.