håndbold, анг. handball від hand – рука і ball – м'яч) – командна гра з м'ячем 7 на 7 гравців (по 6 польових та воротар у кожній команді). Грають руками. Мета гри – якнайбільше раз закинути м'яч у ворота (3 м × 2 м) суперника.

7 осіб Гандбол – це командна гра з м'ячем, що складається з двох команд по 7 людина, на прямокутному полі (40×20м) розділеному навпіл. Мета гри – закинути якнайбільше м'ячів у ворота суперника.

Загальні правила гандболу: Гандбольна команда складається з 16 осіб, з яких одночасно на майданчику можуть перебувати не більше 7 гравців, Інші є запасними. Матчі дорослих команд складаються з двох таймів по 30 хвилин із 15-хвилинною перервою. Матч починається із введення м'яча в центр поля.

2.1.2. склад команди (крім чоловіків, жінок): – у спортивній дисциплінігандбол– не більше 18 спортсменів і не більше 4 офіційних осіб; – у спортивній дисципліні "пляжний" гандбол– не більше 14 спортсменів і не більше 4 офіційних осіб.