У період після закінчення війни та до смерті І. В. Сталіна звання Маршала Радянського Союзу присвоювалося тричі, їх двічі – цивільним особам. 9 липня 1945 року спеціальні звання працівників державної безпеки було замінено військовими званнями і Маршалом Радянського Союзу став нарком внутрішніх справ СРСР Л.

Звання Маршал Радянського Союзу було присвоєно 41 раз, з них 36 – професійним військовим, 5 – політичним діячам. Востаннє звання Маршала Радянського Союзу було присвоєно 28 квітня 1990 Д. Т. Язову.

Першими п'ятьма маршалами стали Василь Блюхер, Семен Будьонний, Климент Ворошилов, Олександр Єгоров та Михайло Тухачевський. Троє з них – Блюхер, Єгоров та Тухачевський – були заарештовані та загинули в роки Великого терору.

За всю історію СРСР у нашій країні всього 41 людина отримала звання маршала Радянського Союзу. Були серед них такі безперечно талановиті полководці, як Георгій Жуков, Костянтин Рокоссовський та Родіон Малиновський, були й ті, хто став маршалом з політичних мотивів – Йосип Сталін та Леонід Брежнєв.