Павуки цього роду мають високорозвинені нюхи і зоровий апарат. У верхній частині головогруди знаходяться 8 очей, у тому числі 4 утворюють пряму лінію, інші (більшого розміру) розташовані як трапеції. Завдяки такій будові органів зору тарантул забезпечується огляд околиць на 360 °.

У південноруської тарантула вісім очей. У особин цього виду є темна «шапочка», через що їх практично неможливо сплутати з іншими видами павуків-вовків. Вважається що тарантули мають широке поле зору та бачать невелика комаха, що рухається, на відстані 20-30 см.

Медіальні хеліцери тарантула Головна їхня відмінність – це будова хеліцер. У мегаломорфних павуків Хеліцери розташовані паралельно один одному і складаються під головогруди, у той час як у аранеоморфних вони розташовані в медіальному напрямку – назустріч один одному, так само і складаються.

Отрута тарантула для людини, як і для великих тварин не небезпечнийоскільки володіє малою активністю і невеликою концентрацією білкових токсинів, що паралізують нервову систему.