Людський мозок – найскладніша органічна структура у Всесвіті, про яку ми знаємо. Якщо перетворити це на обчислювальну мову, враховуючи всі синапси та зв'язки, і помножити це число на частоту, з якою вони спрацьовують, виходить від 10¹⁶ до 10¹⁷ операцій на секунду.Oct 14, 2021

За секунду наш мозок робить 1016 операцій (Деякі дослідження стверджують, що ця цифра менше – від 1013). 8,25 секунд — стільки часу в середньому людина може концентруватися на виконанні завдання, не відволікаючись.

Найшвидша синаптична передача займає близько 1 мілісекунди. Таким чином мозок може виконувати максимум близько тисячі базових операцій за секунду – Працює в 10 мільйонів разів повільніше, ніж комп'ютер. Комп'ютер також має величезні переваги перед мозком в точності основних операцій.

Мозок потребує поживних речовин, таких як глюкоза, комп'ютеру необхідна електроенергія. Обидва використовують сигнали передачі повідомлень: мозок задіює для цього хімічні речовини, комп'ютер – електрика. Швидкість передачі сигналу у комп'ютера набагато швидшеніж у мозку людини.