має 2 пари прозорих перетинчастих крил (звідси назва); передні сильніше розвинені й у польоті є провідними, задні — зі спрощеним жилкуванням, зчеплені з передніми гачками й утворюють разом із при польоті одну площину. Іноді крила відсутні, наприклад, у робочих мурах.
Число члеників вусиків варіює від 3 до 70. У більшості жалких перетинчастокрилих вусики самок 12-, а самців – 13-членикові. На голові є пара складних фасеткових очей і 3 простих вічка, але деякі мурахи зовсім сліпі.
До відмітних ознак цього загону можна віднести: з двох пар перетинчастих крил задні менше передніх, крила з рідкісною мережею жилок, рідко без жилок (є і безкрилі форми), на передньому краї заднього крила розташований ряд крючкоподібних зачіпок, що входять у відповідну складку на зад краї переднього крила, …
Гризуще-лижучий ротовий апарат Характерний для тих, хто жалить перетинчастокрилих, що відвідують квіткові рослини для споживання нектару. Приклади: бджоли, джмелі, оси. Їхні верхні щелепи і верхня губа влаштовані також як і в гризучому ротовому апараті.