Радіоізотопи, що містяться в бананах, мають активність 3520 пікокюрі на кілограм ваги (130 Бк/кг) або приблизно 520 пікокюрі (19 Бк) у 150-грамовому банані. Еквівалентна доза в 365 бананах (один банан на день протягом року) становить 3,6 міліберу або 36 мікрозівертів (близько 0,1 мкЗв в одному банані).

Про це з посиланням на видання WeChat повідомили у РІА «Новини». За словами дослідників, крім звичайного калію, у плодах міститься ізотоп калій-40. Він є джерелом іонізуючого випромінювання, що негативно впливає на здоров'я. Однак його вміст у бананах вважається невеликим.

Від монітора комп'ютера йде радіоактивне випромінювання 1 мікрозиверт на рік, що дорівнює з'їданню 10 бананів. А рентгенівський знімок містить дозу 50 бананів – 5 мікрозіверт.

Скільки бананів треба з'їсти, щоб отруїтися калієм Отруїтися власне калієм можна, з'ївши близько 400 бананів. Погодьтеся, це досить складно. Смертельну дозу радіації від бананів отримати ще складніше. Щоб поглинути достатню кількість калію-40, треба з'їсти близько 10 мільйонів бананів.