Усім жінкам старше 40 років потрібно проходити мамографію не рідше ніж 1 раз на 2 роки. Після 50 разів на рік. До 40 років зазвичай роблять не мамографію, а УЗД молочних залоз. У молодих жінок тканини молочної залози щільні, що ускладнює виявлення новоутворень за допомогою рентгенівських методів.
В рамках диспансеризації (профілактичні дослідження у жінок без симптомів захворювання молочних залоз) мамографія обох молочних залоз у двох проекціях проводиться: у віці 39 – 48 років. раз у 3 року; у віці 50-70 років 1 раз в 2 року.
Швидше за все, вам потрібно буде повторити мамографію через 6 місяців, а також регулярно повторювати процедуру після цього – поки що новоутворення не стане стабільним. Зазвичай це може тривати близько 2 років. Подібний підхід допомагає уникнути проведення непотрібних біопсій, а також використовується для ранньої діагностики раку.
Жінкам, які не мають скарг після 30 років, слід відвідувати мамолога разів у півтора року. Якщо є мастопатія, ходити до мамологу треба частіше – 1-2 рази на рік чи ще частіше – за призначенням лікаря. За наявності у близьких родичів проблем із молочною залозою відвідувати мамолога після 30 років слід 1-2 рази на рік.