Кожен шматок їжі потрібно розжувати близько 20 разів. Перекушування «на ходу» варто виключити. При харчуванні у швидкому темпі їжа погано пережовується і потрапляє у шлунок великими шматками. Це ускладнює її подальше перетравлення і може призвести до проблем зі шлунково-кишковим трактом.

Пережовуйте кожен шматочок їжі, поки він не перетвориться на рідину. Оптимально робити від 75 до 100 жувальних рухів. Жувати треба по черзі як правою, так і лівою стороною щелеп, щоб навантаження на зуби розподілялося рівномірно. Відмовляйтеся від прийому їжі, якщо ви засмучені, розсерджені чи стурбовані.

Довго жувати корисно. Чим краще і дрібніше пережована їжа, тим краще вона змочується слиною і згодом легше пересувається стравоходом. Більше того, процес травлення починається вже у роті: у слині для цього є ферменти. Зрештою, великими шматками можна придушитися.

У людей, які погано пережовують їжу, висока ймовірність розвитку карієсу, виразки шлунка, гастриту та ожиріння. Проблеми при ковтанні можуть бути ознакою захворювання, яке потребує лікування. Якщо людина починає задихатися після ковтання їжі, необхідна екстрена допомога.