Прямокутний паралелепіпед це багатогранник з шістьма гранями, кожна з яких є в загальному випадку прямокутником. Протилежні грані паралелепіпеда рівні. Ребра паралелепіпеда, що сходяться в одній вершині, взаємно перпендикулярні. У прямокутного паралелепіпеда 12 ребер, 6 граней і 8 вершин.Aug 7, 2022

Прямокутний паралелепіпед має \(8\) вершин, \(12\) ребер, \(6\) граней (передня, задня, нижня, верхня та дві бічні), Вимірювання прямокутного паралелепіпеда – це його довжина, ширина і висота (на нижньому малюнку – червоні ребра із загальною вершиною).

Багатогранник, що є (власне кажучи, похилою) призмою, основа якої – паралелограм. Паралелепіпед має 8 вершин, 12 ребер, 6 граней. Всі грані – паралелограми та розбиваються на три пари рівних та паралельних граней. Вершини розбиваються на 4 пари протилежних вершин.

Прямокутний паралелепіпед обмежений шістьма прямокутниками, тобто шістьма гранями. Грань, на яку поставлено паралелепіпед, і їй протилежну називають нижньою та верхньою основами. Інші чотири грані називають бічними гранями. Сторони граней паралелепіпеда називають ребрами.