Так, у разі скоєння особою злочину невеликої або середньої тяжкості судимість погашається після закінчення трьох років після відбуття покарання як позбавлення волі. Якщо особа скоїла тяжкий чи особливо тяжкий злочин, судимість погашається після закінчення восьми та десяти років відповідно.

Під зняттям судимості мають на увазі дострокове погашення. Процедура здійснюється за наявності відповідного рішення суду. Для цього засуджена особа має відбути встановлений термін покарання, після закінчення якого надсилається клопотання. Зняття статусу судимості встановлюється і актом помилування чи амністії.

засуджених до позбавлення волі за злочини невеликої або середньої тяжкості, – через 3 роки після відбуття покарання; засуджених до позбавлення волі за тяжкі злочини, – через 8 років після відбуття покарання; засуджених за особливо тяжкі злочини, – через 10 років після відбуття покарання.

для осіб, які відбули покарання у вигляді позбавлення волі за злочини невеликої та середньої тяжкості – через 3 роки; для тих, хто відбув покарання у вигляді позбавлення волі за скоєння тяжких злочинів – через 8 років; для тих, хто відбув покарання за особливо тяжкі злочини – через 10 років.