Вік системи Сіріуса, за сучасними дослідженнями, становить приблизно 230 млн років (оцінки варіюються від 200 до 300 млн років). Спочатку система Сіріуса складалася з двох біло-блакитних зірок спектрального класу: Сиріус A мав масу в 2 M☉ , Сіріус B – 5 M☉.
Найбільша відома зірка З деяким застереженням можна сказати, що найбільша відома зірка – UY Щита. Надгігант віддалений від Землі на 9,5 тисячі світлових років. Її радіус перевищує 1700 радіусів Сонця.
Сіріус А світить о 22 яскравіше Сонця, але найяскравішою зіркою на нашому небосхилі він не тому (є зірки і набагато яскравіше) — Сіріус знаходиться від Землі на відстані всього 8 світлових років. Арктур — помаранчевий гігант із сузір'я Волопаса, четверта яскравістю зірка на нічному небі.
Вона першою серед зірок з'являється на небі після заходу Сонця і з настанням ночі стає все яскравіше, сяючи найяскравішою зіркою над західним обрієм? Звісно, це планета Венера! Найяскравіше світило нашого неба після Місяця та Сонця! Вона буває видно або на ранковому, або на вечірньому небі.