Вік системи Сіріуса, за сучасними дослідженнями, становить приблизно 230 млн років (оцінки варіюються від 200 до 300 млн років). Спочатку система Сіріуса складалася з двох біло-блакитних зірок спектрального класу: Сиріус A мав масу в 2 M , Сіріус B – 5 M.

Найбільша відома зірка З деяким застереженням можна сказати, що найбільша відома зірка – UY Щита. Надгігант віддалений від Землі на 9,5 тисячі світлових років. Її радіус перевищує 1700 радіусів Сонця.

Сіріус А світить о 22 яскравіше Сонця, але найяскравішою зіркою на нашому небосхилі він не тому (є зірки і набагато яскравіше) — Сіріус знаходиться від Землі на відстані всього 8 світлових років. Арктур ​​— помаранчевий гігант із сузір'я Волопаса, четверта яскравістю зірка на нічному небі.

Вона першою серед зірок з'являється на небі після заходу Сонця і з настанням ночі стає все яскравіше, сяючи найяскравішою зіркою над західним обрієм? Звісно, ​​це планета Венера! Найяскравіше світило нашого неба після Місяця та Сонця! Вона буває видно або на ранковому, або на вечірньому небі.