Максимальна потужність океанічної земна кора становить (5) км. Вона складена двома шарами. Верхній шар – осадовий, нижній шар – базальтовий. Гранітний шар у океанічній земній корі відсутня.
Земна кора поділяється на океанічну та материкову (континентальну). Материкова кора займає близько 40% поверхні та складається з трьох шарів – базальтовий (нижній), гранітний (середній) та осадовий (верхній). Товщина материкової кори змінюється у напрямку від гір до низовин і сягає 30-70 кілометрів.
Середня товщина кожного з цих верств становить 15-20 км. Океанічна кора набагато тонше континентальної. Її товщина 3-7 км. За складом та властивостями вона ближча до речовини базальтового шару. континентальної кори, і, мабуть, складається з базальту та інших порід, багатих магнієм та залізом.
Материкова складається з 3 шарів (базальтового, гранітного, осадового) та завтовшки до 70 км. Океанічна складається з 2 шарів – базальтового та осадового. 4) Розрізняють 2 види руху земної кори – горизонтальні та вертикальні.