Суддів, які фіксують час, має бути не менше 2 осіб: один – для фіксації чистого часу сутички, інший – для фіксації часу утримання. По можливості призначається третій суддя, щоб контролювати перші два від можливих помилок.

В даний час у дзюдо використовується 10 данів: наймолодший – 1-й дан, найстарший – 10-й дан. Але теоретично можливе присудження 11 та 12 данівЯк це заповідав Дзигоро Кано. Кожною мірою відповідає свій колір пояса. Кольори поясів можуть відрізнятися залежно від країни та федерації дзюдо.

У змаганнях зі спортивного дзюдо, що проводяться Міжнародною федерацією дзюдо, заборонені до застосування удари, що задушують і больові прийоми у стійці, больові прийоми на ноги. Больові прийоми в партері дозволені лише на ліктьовий суглоб.

У дзюдо дуже важлива спритність, а також принципово використання сили суперника. Дзюдо базується на трьох головних принципах: взаємна допомога та розуміння для досягнення більшого прогресу, найкраще використання тіла та духу та піддатися, щоб перемогти.