Хребець складається з тіла, дуги, двох ніжок, остистого, двох поперечних і чотирьох суглобових відростків. Між дугою, тілом та ніжками хребців знаходяться хребцеві отвори, з яких формується хребетний канал.

Від дуги хребця відходять відростки: ззаду в сагітальній площині остистий. відросток (лат. processus spinosus), праворуч і ліворуч від дуги – поперечні відростки (лат. processus transversus), вгору і вниз від дуги – верхні та нижній суглобні відростки (Лат. processus articulares superiores et inferiores).

Крім того, сусідні хребці пов'язані між собою суглобами та зв'язками. Загалом у хребті можна виділити 122 суглоба різної величини та будови, 365 зв'язок та 26 хрящових сполук, але істинних суглобів налічується лише 52. Більшість хребців мають схожу будову.

Суглоби: дуговідростчасті суглоби (11), утворені верхніми та нижніми суглобовими відростками сусідніх хребців; попереково-крижовий суглоб; крижово-куприковий суглоб. Дуговідростчасті суглоби є комбінованими, плоскими, малорухливими.