Насправді рівень лактату сильно знижується вже через кілька хвилин після припинення навантаження та повністю приходить у норму десь за годину після тренування. Таким чином, лактат ніяк не може викликати біль у м'язах через 24–72 години після тренування.

Варто відмітити що молочна кислота, якщо бути точніше – лактат, зникає з організму вже за кілька годин після проведених фізичних вправ. Безпосередньою причиною болю та печіння у м'язах є продукти розпаду – іони водню, які знижують кислотність м'язіві, як наслідок, їх ефективність.

Лактат виводиться з м'язів природним шляхом протягом декількох годин. Однак за бажання цей процес можна прискорити. «Молочна кислота самоусувається. Щоб прискорити висновок молочної кислоти, бажано пити більше води, більше відпочивати, додати сну», – коментує Олексій Боляєв.

Необхідно ввести в раціон спортивні добавки: Глютамін (L-глютамінова кислота) – Основний компонент м'язової тканини, один з елементів, з яких будується білок. Він сприяє відновленню організму після навантажень, підвищує імунітет та допомагає вивести молочну кислоту з організму.