За даними статистики НБА, в середньому баскетбольний матч триває порядку. 135-140 хвилин. Це справедливо для регулювання, у плей-офф матчі, як правило, більш затяжні. У європейському баскетболі тривалість матчу коротша – чотири чверті по 10 хвилин, тобто 40 хвилин основного часу.

Під час гри кожній баскетбольній команді приділяється сім тайм-аутів. Кожна пауза може тривати до 75 секунд. Під час аматорського баскетбольного матчу кожній команді дається лише п'ять тайм-аутів, два з яких становлять лише 30 секунд. Це стосується і гри в НБА, в якій на чотири перерви більше.

17 листопада НБА оголосила, що в регулярному сезоні кожна команда проведе 72 матчі у період з 22 грудня по 16 травня.

Футбольний матч складається з двох таймів по 45 хвилин кожен, якщо суддя та команди-учасниці не узгодили перед грою іншого варіанту. Будь-яка домовленість про зменшення часу тайму має бути досягнута до початку матчу та не повинна суперечити регламенту змагань.