Вага новонароджених досить сильно вагається, залишаючись у межах від шести до шістнадцяти кілограмів. Спритні лосята, крім материнського молока, майже відразу починають жувати траву, при появі небезпеки вони залишаються в траві нерухомо лежати.

Новонароджене лосеня важить 6-16 кг. Протягом перших двох-трьох днів він зовсім безпорадний, тому після отелення лосиха залишається разом із телям, доглядаючи його. Після закінчення тижня лосеня починає впевнено триматися на тонких довгих ніжках, всюди слідуючи за матір'ю.

Відзначаються випадки народження лосят масою до 16 кг. У природному середовищі лосята з масою менше 6-7 кг, як правило, не виживають. Роги у лосів мають лише самці. Ступінь розвитку рогів схильна до індивідуальної, вікової та географічної мінливості.

Довжина тіла самця до 3 м, висота в загривку до 2,3 м, довжина хвоста 12-13 см; маса 360-600 кг; Далекому Сході Росії та Канаді — до 655 кг. Самки менші. За зовнішнім виглядом лось помітно відрізняється від інших оленевих. Тулуб і шия у нього короткі, висока холка, у вигляді горба.