Непритомні (синкопальні) стани умовно можна розділити на дві найпоширеніші форми (види) непритомності: Нейрогенні – в основі яких лежить рефлекторне зниження постурального судинного тонусу; Непритомність, пов'язані із захворюваннями серця та великих (магістральних) судин. May 21, 2020

Стадії непритомності У розвитку непритомність виділяють три стадії: Пресинкопальна (предоморочна) – характеризується початковими проявами, які передують втраті свідомості. Непритомність (Синкопе) – розпал симптоматики, втрата свідомості. Постсинкопальна (після непритомність) – період відновлення та залишкових явищ.

Непритомність відрізняється швидким розвитком. Втрата свідомості відбувається швидко. Іноді пацієнти навіть не встигають зрозуміти, що щось не таке. В інших випадках спостерігаються типові симптоми переднепритомного стану.

Тривалість непритомність може бути кілька секунд, але не більше ніж 2-3 хвилини. Лежаче положення покращить кровопостачання головного мозку та допоможе людині вийти з цього стану якнайшвидше. Самі по собі непритомність безпечні, але в ряді випадків є першою ознакою серйозної хвороби.