За кількістю органів чуття розрізняють п'ять основних видів відчуттів: нюх, смак, дотик, зір та слух. За суб'єктивною помітністю (за модальністю) відчуттів виділяють зорові, слухові, вестибулярні, дотичні, нюхові, смакові, рухові (м'язові), больові та вісцеральні відчуття.

Розрізняють два виду шкірних відчуттів – Тактильні (відчуття дотику) та температурні (відчуття тепла та холоду). Відповідно на поверхні шкіри є різні види нервових закінчень, кожен з яких Дає відчуття тільки дотику, Тільки холоду, тільки тепла.

За відомими ще давніми греками п'ятьом органам почуттів виділяють наступні види відчуттів: зорові, слухові, смакові, нюхові, дотикові (тактильні). Крім того, існують проміжні відчуття між тактильними та слуховими – вібраційні.

Поділяються на два виду: контактні (об'єкт діє безпосередньо на рецептори: смакові та дотичні) та дистантні (об'єкт знаходиться на відстані від рецепторів: слухові, зорові). Пропріоцептивні відчуття. Сигналізують про становище нашого тіла у просторі та русі, яке воно здійснює.