Тверде туалетне мило, вироблене промисловим способом, зберігається не менше 24 місяців – двох років. Термін придатності "Дитячого" мила НМЖК – 24 місяці, а, наприклад, у гіпоалергенного мила "Світлояр" – вже три роки, або 36 місяців. У будь-якому випадку термін придатності конкретного продукту повинен бути вказаний на упаковці мила.

Дійсно прострочене мило може потріскатися. Також воно не піниться. У продукту з ефірними оліями або натуральними барвниками термін придатності буде коротким, зазначає експерт. На милі зі скінченим терміном придатності можуть з'явитися помаранчеві плями – це обумовлено гірким маслом.

12 місяців А тепер трохи про термін придатності мила ручної роботи із основи. Він становить середньому від 6 до 12 місяців. Це пов'язано насамперед із компонентами мила. Деякі інгредієнти, як відвари чаю, молоко, фруктові чи овочеві соки тощо.

Отже, прогоркання чи окислення мила – це поява на поверхні мила плям, що мають специфічний жовто-жовтогарячий колір і неприємний запах прогорклого масла. Таке мило все ще зберігає свої властивості, що чистять, але його естетичні характеристики м'яко кажучи, залишають бажати кращого.