У хімічному складі шафрану можна виявити велику кількість вітамінів групи В, вітамін А, С, цукру, жирні олії, камедь, глікозиди, лікопін, каротиноїди, клітковину, а також калій, кальцій, магній, цинк, селен, мідь та марганець, залізо, фосфор та натрій.

Причини прості. Шафранні крокуси цвітуть лише протягом тижня або двох на рік, восени; збір спецій трудомісткий, оскільки їх можна збирати та обробляти лише вручну. А ще у кожної маленької квітки лише три приймочки, тобто на кілограм шафрану потрібно близько двох футбольних полів крокусів. Це 300 000 кольорів.

У китайській та аюрведичній медицині шафран часто використовується як спазмолітик, стимулятор кровообігу та прискорення обміну речовин. Відомо, що чай із шафраном допомагає при атеросклерозі, метеоризмі та деяких розладах кишечника. З давніх часів шафран відомий як афродизіак.

Замінники Замість шафрану часто використовують дешевші прянощі яскравого помаранчевого кольору – куркума та сафлор. Під видом шафрану на ринках багатьох країн світу продається саме сафлор, який коштує в кілька разів дешевше і має набагато менш виражений аромат.