Людина, що є лівшою, в основному використовує ліву руку набагато частіше, ніж праву; шульга переважно користуватиметься лівою рукою для особистих потреб, приготування їжі та подібних справ. Рука, що використовується для письма, не є точним показником ліво- або праворукості.

Встановлено, що правшам з переважною лівою півкулею простіше орієнтуватися в просторі зі звуками, що швидко змінюються. А лівшам з переважною правою півкулею легко орієнтуватися в інтонаціях і повільних чергуваннях звуків.

Як показало дослідження 1995 року, у лівш Існують цікаві зміни в архітектурі мозку. Метааналіз 43 досліджень, опублікованих у журналі Psychobiology, показав, що лівші мають значно більший, ніж у правшів, мозолистим тілом – пучком нервових волокон, що з'єднують дві півкулі мозку

Основна відмінність лівш від правшої в тому, що у лівш домінантною є права півкуля мозку. Ліва півкуля, що домінує у правшів, відповідає за знакову інформацію (рахунок, читання, мовлення), за здатність аналізувати предмети та явища (розкладати їх на окремі елементи та складати логічні ланцюжки).