Інсулін дозволяє нашому організму використовувати глюкозу для отримання енергії. Глюкоза – це різновид цукру, моносахарид (простий вуглевод), що міститься у багатьох продуктах. Після їжі або перекушування в травному тракті ферменти розщеплюють складні вуглеводи і перетворюють їх на глюкозу.

Інсулін (Від лат. Insula "острів") – гормон білкової природи, утворюється в бета-клітинах острівців Лангерганса підшлункової залози. Надає багатогранний вплив на обмін речовин практично у всіх тканинах. Основне дія інсуліну – регулювання вуглеводного обміну, зокрема – утилізація глюкози в організмі.

При його недоліку розвивається цукровий діабет, який характеризується підвищеним рівнем глюкози у крові та порушенням обміну речовин. Частина глюкози, що надходить з їжею, відкладається в печінці у вигляді глікогену. При зниження рівня цукру в крові глікоген розщеплюється з виділенням глюкози (глікогеноліз).

Інсулін – гормон, який регулює рівень глюкози у крові. Глюкоза моносахарид, тобто простий вуглевод. Після вживання їжі складні вуглеводи розщеплюються в шлунково-кишковому тракті до простих і всмоктуються в кровотік. Інсулін регулює обмін вуглеводів, бере участь у білковому та вуглеводному обміні.