Рибінськ, розташований на злитті річок Волга та Шексна, був важливим річковим портом, тому згодом його стали неофіційно називати «столицею бурлаків». Головне завдання бурлаків полягало в тому, щоб тягнути вітрильні кораблі проти течії річки.14-Aug-2019

«Бурлак — селянин, який вирушав на заробітки, переважно на річкові судна». До обов'язків судноробітників входив весь комплекс робіт, пов'язаних з обслуговуванням судна та вантажу. В даний час термін «бурлак» використовується у вужчому значенні.

Бурлаки у XVI-XIX ст. були найманими робітниками, які за допомогою мотузки тягли річкові судна проти течії. Бурлаки об'єднувалися в артілі по 10-45 чоловік, були й жіночі артілі. Незважаючи на важку працю, за сезон (навесні чи восени) бурлаки могли заробити стільки, щоб потім упродовж півроку жити безбідно.

Заробіток бурлаків різнився за періодами, роками, регіонами та залежно від попиту та пропозиції. Порядок середньої плати становив 50 копійок на день або 15 рублів на місяць, за сезон (2 рази на рік) бурлак міг заробити близько 60 рублів.