Базальтовий утеплювач жорсткіший, а мінеральний – еластичніший. Звукоізоляційні властивості краще у мінвати. Базальт не дає усадки під час експлуатації. Базальтовий утеплювач випускається тільки в плитах, а мінвата – ще й у матах із рулонами.
Обидва утеплювача не схильні до займання та мають клас горючості НГ. Проте, базальтові плити значно обганяють мінеральну вату за температурним діапазоном. Так, якщо скловата витримує температури від -60 до 500 °С, то у кам'яної вати ці показники становлять від -190 до 1000 °С.
Утеплювач з базальтової вати застосовується для теплоізоляції практично всіх конструкцій, а також використовується як вогнезахист. Його використовують як теплоізоляцію: стін, покрівель, перекриттів, покриттів, перегородок і т.д.
Якщо мінерал вапняк або доломіт нагріти до 600 ° С, він просто зруйнується. Але якщо мінерал базальтової групи змішати з вапняком або доломітом, нагріти до 1300 ° С то вийде рідкіший розплав, з якого можна зробити мінеральну вату. Тож і мінеральну вату, та базальтову вату можна називати кам'яною ватою.