Хвойні – це невелика дуже давня група рослин (всього близько 600 видів). Відрізняються голчастим листям – хвоєю або лускатим, як у кипарисів. Та інші. Хвойник же – це ефедра чи "кузьмичова трава".

Типові представники – кедр, кипарис, ялиця, ялівець, модрина, ялина, сосна, секвоя, тис, каурі та араукарія. Особливо примітний один вид, єдиний паразит інших рослин серед хвойних – невелика рослина паразитаксус. Хвойні рослини виростають у дикому вигляді майже у всіх частинах світу.

У всіх хвойних дерев є загальні ознаки, якими можна відрізнити їх від листяних дерев: на відміну листяних дерев, вони лист видозмінений в хвоїнку. Будь-якої пори року хвойні дерева залишаються із зеленими хвоїнками. За це їх називають вічнозеленими.

Це сосна кедрова. Друга назва цього дерева "кедр сибірський", хоча дерево відноситься до роду сосна. Голки у сосни кедровий помітно довше голок сосни звичайною, тому дерево виглядає дуже пухнастим. У середньому довжина хвої 7-8 см, але може досягати 12-13 сантиметрів, колір темно-зелений.