Процесори AMD наголошують на дешеву багатозадачність, можливість виконувати багато завдань одночасно і недорого. Процесори Intel частіше мають велику потужність кожного ядра, і краще справляються із завданнями, що не потребують великої обчислювальної потужності кількох ядер.

В цілому, обидві компанії виробляють процесори пліч-о-пліч практично по всіх напрямках – ціна, потужність і продуктивність. Чіпи Intel, як правило, пропонують кращу продуктивність на ядро, але AMD компенсує це великою кількістю ядер за заданою ціною та кращою вбудованою графікою.

ЦПУ Intel і AMD мають різну мікроархітектуру, але всі варіанти характеризуються високою якістю та технологічністю. Лідером на ринку вважається Intel за рахунок переваги обчислювальної продуктивності в тестах, у AMD Найбільш демократична цінова політика. Гібридні ЦПУ у AMD мають потужніше відеоядро.

В чому різниця? У AMD більше ядер і потоків: 6 ядер та 12 потоків проти 4 ядер та 8 потоків у Intel. Ще у AMD вище обсяг кешу – 16 мегабайт проти 6 у Intel. При цьому у Intel є свої переваги – Є вбудована графіка Intel UHD Graphics 630, вище максимальна частота процесора (4,3 ГГц проти 3,9 ГГц у AMD).