Свою російську видову назву вузькопалий рак отримав за свої довгі та вузькі клешні (на відміну від широкопалого раку – Astacus astacus з масивними та широкими клешнями). Зовнішній вигляд. Вузькопалий рак відрізняється від широкопалого більш вузькими та довгими клешнями без виїмки на їх нерухомому пальці. (Мал. 1: 1 і 6).

Клішні у широкопалого широкі та добре розвинені, знизу – червоно-коричневого кольору. У довгопалого – довгі та вузькі. Карапакс (спинна частина панцира раків) гладкий і без шипів, у довгопалого він покритий шипами. Але ці дві ознаки добре проглядаються лише у дорослих особин.

Найбільший рак у світі мешкає у Тасманії. Довжина тіла Astacopsis gouldi – 80 см, вага – 6 кг. Тасманські раки – зникаючий вид.

Харчується рослинною їжею, а також мертвими та живими тваринами. Активний у сутінки та вночі (вдень раки ховаються під камінням чи норах, виритих дно або біля берегів під корінням дерев). Запах їжі раки відчувають на великій відстані, особливо якщо трупи жаб, риб та інших тварин почали розкладатися.