Футуризм у літературі – це італійський авангардний рух, розпочатий у 1909 році, який надавав особливого значення динамізму сучасного світу, оригінальності та новаторству. Футуризм заперечував традиції, закликав до конфліктів та насильства, а також до руйнування культурних установ (музеїв, бібліотек). Sep 2, 2020

Течія Марінетті назвав футуризмом – від латинського слова futurum – «майбутнє». Головним принципом футуризму стало гасло Марінетті «Слова на свободі!». Футуристи вважали, що поезію не можна підпорядковувати розуму, а, навпаки, треба дати слову самому керувати віршем. Особливу популярність футуризм придбав у Росії.

Футуристи продемонстрували, що слово як звук і слово як зображення впливають на наше сприйняття, впливають на око, вухо, логіку, уяву. Футуристи продемонстрували необхідність ретельного підбору слів, їхнього всебічного зважування, їхнього продуманого поєднання.

Футуристи проповідували руйнування форм та умовностей мистецтва заради злиття його із прискореним життєвим процесом XX століття. Для них характерне схиляння перед дією, рухом, швидкістю, силою та агресією; звеличення себе і зневага до слабкого; стверджувався пріоритет сили, захоплення війною та руйнуванням.