Фашистська ідеологія полягала у тому, що арійська раса краще за інші національності. Фашисти вважали, що світ належить їм як особливої ​​раси людей. Вважали, що по всій Землі має бути їхній закон, їхні порядки та вимоги. На їхню думку, більшу частину населення потрібно винищити, а малу залишити для служіння.

Країни першого ешелону не прийняли фашистської ідеології на початку 20 століття, тому що вона суперечила демократичному устрою. Фашизм передбачав перевагу однієї нації і переростав на націоналізм. Отже, за таких умов не дотримувалися прав людини, які відстоювали західні країни.

Фашисти оголосили за мету не просто відновлення країни, а й завоювання нових колоній з подальшим проголошенням Нової Римської (Італійської) імперії. Вже 1920-ті роки між Італією та її сусідами: Югославією і Грецією виникли напружені відносини через територіальних суперечок.

Націонал-соціалізм (нім. Nationalsozialismus), більш відомий як нацизм — німецька тоталітарна, екстремістська, ультраправа, расистська та антисемітська ідеологія та рух у 1919—1945 роках, форма фашизму. Крайня форма політичного етнічного націоналізму.