а) Категоричний імператив Канта є моральним законом. Він говорить про те, що означає бути моральним взагалі. Золоте правило моральності є правило поведінки. Воно говорить про те, як бути моральним конкретній людині у конкретній ситуації.

🎯 Категоричний імператив — стався до людини як до мети. Кант формулює категоричний імперативтобто безумовну норму, яку не можна порушувати. Одне з його формулювань звучить так: 🗣 «Стався до людства і в своєму обличчі і в особі будь-якого іншого не тільки як до засобу, але і як до мети».

Основи категоричного імперативу: Людина повинна чинити в житті за правилами, які мають силу закону, як для нього, так і для інших; Людина повинна ставитись до людей так, як хоче, щоб вони ставилися до неї; Людина не повинна розглядати іншу людину як засіб для отримання особистої вигоди.

Імператив означає ставлення людської волі до цього закону як обов'язковість, тобто внутрішній розумний примус до моральних вчинків. У цьому полягає поняття обов'язку. Людина, таким чином, повинна прагнути у нескінченному прогресі своїх максим до ідеї морально досконалого закону.