Пінобетону, на відміну газобетону (газосилікату), властива закрита структура пористості, тобто бульбашки повітря всередині матеріалу ізольовані один від одного. У газобетоні (газосилікаті) бульбашки повітря повідомляються між собою, тому при однаковій щільності пінобетон плаває у воді, а газобетон (газосилікат) тоне.

Пінобетон більш неоднорідний, тому дає велику усадку 1-3 м/мм, усадка газобетону менше та становить 0,4 м/мм. За співвідношенням міцності та низької щільності газобетон краще пінобетону. Пінобетон більше підійде для господарських будівель та будівель, у яких тепловий опір стін не відіграє принципової ролі.

За рахунок автоклавної термообробки газосилікатний блок набагато міцніший за пінобетонний блок. Тобто за однієї і тієї ж міцності газосилікатний блок порівняно з піноблоком менше за щільністю та легше. А чим легше використовується будівельний матеріал, тим менше навантаження на фундамент об'єкта будівництва.

Від газобетону піноблоки відрізняються способом виробництва, складом і як наслідок характеристиками. Газобетонний блок стає пористим завдяки хімічним реакціям, піноблоки – в результаті механічного перемішування суміші з піску, води, цементу та піни.