У Південній Америці виділяють Андські країни (Венесуела, Колумбія, Еквадор, Перу, Болівія, Чилі) та Лаплатські країни (Аргентина, Уругвай, Парагвай), а також Бразилію. Латинська Америка – один із найбільших регіонів світу. Він включає понад 30 незалежних держав і ряд колоніальних володінь, що все ще зберігаються.
Звідки тоді взялася така назва? Справа в тому, що в цій частині Америки, крім мов корінного населення, говорять іспанською, португальською та французькою мовами. Ці мови належать до групи романських мов, які ведуть своє походження від латині, або від латинських мов.
Термін «Латинська Америка» з'явився в середині XIX століття на тлі набуття країнами Південної Америки незалежності від Іспанії та Португалії. Він набув популярності у Франції в роки правління Наполеона III.
Мова скрізь була іспанська чи португальська, релігія – католицизм, склад населення: креоли, метиси, мулати. Загальним було таке: Приплив мігрантів із Європи, наприклад, Уругвай та Аргентину. Економіка скрізь була слабшою, ніж у середньому в Європі, з явним аграрним ухилом, особливо Парагвай, Гватемала та Гондурас.