Серозна оболонка відрізняється від адвентиційної по наявності на її поверхні одношарового плоского епітелію (мезотелію), завдяки чому вона не зростається з навколишніми тканинами, а забезпечує відмежування від них та взаємне ковзання.
Адвентиційний шар – зовнішня оболонка порожнистого органу, не покрита мезотелієм (у відмінність від серозної оболонки). Представлений тонким шаром пухкої сполучної тканини, що складається з фібробластів, гістіоцитів та ін клітинних і волокнистих структур, а також міжклітинної речовини сполучної тканини.
СЕРОЗНА ОБОЛОНКА (Tunica serosa), сполучнотканинно-епітеліальна оболонка, що вистилає стінки замкнутих порожнин тіла (грудної, черевної, навколосерцевої та вагінальної) і покриває зовні органи, розташовані в цих порожнинах (рис. 1).
Серозна оболонка виробляє та поглинає специфічну серозну рідина, що підтримує динамічні якості внутрішніх органів. Також вона виконує захисну функцію. При запаленні зазвичай гладка, еластична та прозора тканина стає шорсткою, каламутною та щільною.