Ангіна має репресивний характер. При легкій формі захворювання висип типовий, але мізерний, лімфаденіт помірний. Спостерігаються невеликі зміни у периферії крові. До легкої форми відноситься так звана стерта скарлатина, симптоми при якій слабо виражені та короткочасні, Однак деяких з них може не бути.
Чим відрізняється банальна ангіна від скарлатинозної? Причиною скарлатини є той же бета-гемолітичний стрептокок групи А, що і при звичайній ангіні. Однак у випадку зі скарлатиною він діє значно агресивніше, що у першу чергу пов'язані з ослабленням імунітету дитини.
Все починається з дуже сильної болі в горлі та високої температури. Іноді приблизно в той же час мова стає більш червоною, а на її поверхні утворюються білі цятки. Це робить його схожим на полуницю, тому дане явище і отримало назву «полуничний» мову. Це дуже типова ознака скарлатини.
Стадія продовжується 1-3 тижні. Прояви слабшають, висипання починає зникати, з'являється лущення шкіри долонь. Мова поступово блідне, горло перестає хворіти. Лікування необхідно провести до кінця і не припиняти при перші ознаки одужання, оскільки зберігається ризик розвитку ускладнень.