Лунатизм (сомнамбулізм) є особливим станом людини, у якому він робить дії, перебуваючи у стані сну. Під час епізоду сомнамбулізму людина встає з ліжка і починає рухатися, роблячи різні дії – від простої ходьби до складних послідовностей рухів.Sep 21, 2022

Для встановлення діагнозу «лунатизм» фахівець може вести щоденник режиму сну та пробудження, де відображає події, що відбуваються з пацієнтом за ніч. Можна також провести аналіз крові для виключення гормонального дисбалансу як тригер даного стану.

Причинами можуть бути: стресові та конфліктні ситуації, неврози, нейроінфекції, різні отруєння, черепно-мозкові травми, епілепсія, навантаження на ЦНС при навчанні та при емоційному напруженні. Дебютує лунатизм у віці 3-4 років, але частіше страждають діти віком від 5 до 10 років. До 15 років лунатизм зазвичай минає.

Сомнамбулізм (від лат. somnus – «сон» і ambulo – «ходити», «пересуватися»; ноктамбулізм (від лат. nox, noctis – «ніч»), сноходіння, застар. лунатизм) – розлад парасомнічного спектру, при якому люди здійснюють будь-які дії, перебуваючи при цьому в стані сну.