Однак, якщо тиск менший за 20 атм., щільність молока при гомогенізації помітно збільшується. Експериментальні дані свідчать, що зі збільшенням вмісту жиру в молоці густина молока зменшується. З підвищенням вмісту в молоці знежирених сухих речовин (ОСВ) його густина збільшується.

густина цілісного нормального молока коливається не більше 1027-1033 кг/м3. Це коливання залежить від породи, режиму та якості годування, від умов утримання та здоров'я тварини, від хімічного складу молока: вміст сухих речовин та жиру. Щільність молока змінюється за його фальсифікації.

Щільність молока змінюється під час фальсифікації – знижується при додаванні води, кожні 10% доданої води зменшують густина в середньому на 3 кілограми на сантиметр кубічний, і підвищується при піднятті вершків або знежиреним розведенням молоком.

Так розведення молока водою знижує густина. Кожні 10% води зменшує щільність на 3°. Підвищити молоко штучним способом можна за допомогою підняття вершків або розведення знежиреним молоком. Це походить від того, що в його складі не міститься жиру, що має найменшу густина.