У коротких формах прикметників, пишеться стільки ж букв Н, скільки і в повних: (поведінка) легковажна – легковажна, (ранок) туманна – туманно, (осінь) багряна – багряна, (гра була) схвильована – схвильована, (сюжети) заплутані – заплутані. Sept 5, 2020
Якщо прикметник утворено від іменника, треба визначити, який суфікс приєднався до основи іменника. Якщо це суфікси -ін-, -ан-(-ян-), то в них пишеться Н: лев → левовий, шкіра → шкіряний і т. д. Якщо це суфікси -он, -ен -, пишеться ПН: гарбуз→гарбузовий, лекція→лекційний і т.д.
З подвійним н пишуться суфікси −енн(ий), −ственн(ий), −енн(ий) та −онн(ий) імен прикметників, утворених від іменників, напр.: солом'яний (від соломи), обідній (обід), життєвий (життя), властивий (властивість), журавлинний (журавлина), оспенный (віспа), ведрений (відро); розумовий (розум), дарчий (дар); …
в коротких дієприкметниках завжди одна н; в коротких прикметників стільки ж н, скільки у повній формі; у прислівниках стільки ж н, скільки в прикметників або дієприкметниках, від яких вони утворені.