Історія Перша письмова згадка про віскі датується 1405 роком і походить з Ірландії, де віскі виготовляли ченці. Воно також згадується у Шотландії: у реєстрі шотландського казначейства є запис, датований 1 червня 1494 року про видачу «солоду братові Джону Кору для виготовлення aqua vitae» (Гельськ).
Мінімальна витримка шотландського віскі становить 3 роки, ірландського – 5 років, канадського – 6. Витримка оригінального напою не може бути меншою за 10-12 років, колекційного – 21 року, а найрідкісніші та найцінніші сорти витримуються від 30 до 50 років.
Ця рідина отримала назву "вода життя" – uisge beatha (уїскі баа). З часом uisge трансформувалося у whisky або whiskey — у такому вигляді назва напою збереглася досі. Перша документована згадка про віскі в Шотландії датується 1 червня 1494 року.
Святі отці привезли із собою не лише слово боже, а й напрацьовані технології перегонки солодового сусла у мідних кубах. Саме слово «віскі» походить від гельського uisge beatha – змінений термін aqua vitae «вода життя». Саме так у Європі називали бренді, який ті самі ченці переганяли з вина.