Денисовська людина, або денисовець (лат. Homo denisovensis), – вимерлий вигляд або підвид людей. Відомий за фрагментарним матеріалом з Денисової печери в Солонешенському районі Алтайського краю РФ, а також нижньої щелепи, знайденої в 1980 року в Китаї, на плато Тибету.

Денисівці вимерли тисячі років тому. Примітно, що вони відстоять від людини сучасного вигляду ще далі, ніж неандертальці. Проте ці гомініди залишили свій слід у ДНК сучасних людей. Так, наприклад, геноми жителів Меланезії (групи островів у Тихому океані) містять близько 5% Денисівській ДНК.

Нобелівську премію з фізіології та медицини 2022 року присуджено шведському біологу Сванте Паабо, який серед іншого спільно з колегами з Росії відкрив так званих денисівців, Раніше невідомий вид людей, чиї останки були знайдені в Денисовій печері на Алтаї.

Археолог Михайло Шуньков повідомив, що в нинішньому сезоні Денисова печера знайшли два зуби стародавніх гомінін, про один із яких стало відомо ще у липні нинішнього року. За словами вченого, один новий моляр є копією знахідки. Денисова-4 – Денисівця, який жив близько 84,1-55,2 тисячі років тому.