УЗД головного мозку (нейросонографія) рекомендується всім новонародженим дітям на 1 році життя. Вважається, що на сьогоднішній день цей метод діагностики є найбільш інформативним та безпечним в оцінці стану головного мозку новонародженого.

Нейросонографія (УЗД) головного мозку входить до стандартного комплексу скринінгових обстежень для дітей віці до 1 року. Як правило, процедура проходить у віці 1 місяць. Вона необхідна, щоб унеможливити вроджені аномалії розвитку.

УЗД головного мозку є обов'язковою процедурою у випадках, коли пологи проходили з ускладненнями. Наприклад, такий метод діагностики призначається в тих випадках, коли проводився кесарів розтин або коли дитина народжується раніше встановленого терміну (передчасні пологи).

УЗД головного мозку дитини абсолютно безпечно. Малюкам не потрібний наркоз і будь-яка підготовка. Отримані дані дозволяють поставити діагноз та призначити відповідне лікування. Розшифрування результатів нейросонографії передбачає визначення числових показників різних структур мозку: шлуночків, звивини та ін.