Якщо вчасно (з 6-7 місяців) почати вчити малюка жувати, у нього формуватиметься прикус. Більше того, як показало бельгійське дослідження, опубліковане в журналі J Voice, жування сприяє правильному розвитку мови. Коли дитина жує, кусає або облизує, у неї працюють губи, язик, щоки та щелепи.

Щеплювати навички жування потрібно з того моменту, як малюк почне тягнути всі предмети до рота. Сверблячка в яснах – перша ознака швидкої появи зубів. У когось він починається у 4-5 місяців, у когось у 7 і пізніше. Саме зараз саме час почати знайомити малюка з твердою їжею.

Щоб малюк навчився пережовувати їжу, треба дати йому смачне і красиве печиво чи шматочок солодких фруктів, які йому подобаються. Підійде бублик. Деякі батьки дають дітям у віці 5-6 місяців сушіння чи дитяче печиво.

У 6 місяців, починайте давати дитині двічі на день всього дві-три повні ложки м'якої їжі, такої як каша, овочеве або фруктове пюре. Починайте вводити в раціон харчування дітей, на грудному та на штучному вигодовуванні, тверду їжу у 6 місяців. Занадто пізнє введення може піддати вашого дитини ризику.