Його формування починається у віці 2,5-3 років і продовжується протягом багатьох років. Дуже важливо весь цей час підтримувати сприятливі умови для розвитку дитячої логіки. Чим більше інформації про навколишній світ отримує дитина, тим вища ймовірність інтенсивного та продуктивного розвитку логічного мислення.

Починаючи приблизно з 3-4 років, діти не лише спостерігають за всім, що їх оточує, а й встановлюють зв'язки та стосунки між явищами, предметами та подіями. Саме в цей час у них починає розвиватися логічне мислення. Однак воно зовсім не таке, як у дорослого.

Ближче до 6 років з'являються перші задатки словеснологічного мислення. На цій стадії дитина починає давати розгорнуті відповіді після аналізу інформації, здатна вибудовувати у правильному порядку послідовність подій, може охарактеризувати практично будь-який предмет.

Образно-логічне мислення розвивається при використанні карток, паперу, олівців. Гра на порівняння, угруповання, узагальнення, а також головоломки, лабіринти та ребуси дозволяють розвивати логіку. Настільні ігри. Шахи, шашки, доміно не тільки розвивають логіку та логічно-просторове мислення.