Порошковий желатин потрібно замочувати у воді у співвідношенні 1:6 (іноді використовують формулу 1:5). Це означає, що якщо в рецепті вам потрібні 10 грамів желатину, ви замочите його в 60 грамах води. У всіх інших сенсах порошковий та листовий желатини абсолютно ідентичні, якщо мають одну й ту саму силу желювання.16-Oct-2017

Пропорції желатину для желе та холодця Ефект тремтячого желе створюється при співвідношенні 20 г желатину на 1 л рідини. Оптимально для ніжного заливного та молочних десертів. При розведенні 40 г желатину на 1 літр рідини, вийде твердіший результат.

У воду кімнатної температури всипати желатин, розмішати. Залишити на 30-35 хвилин. За цей час желатин набухне. Викласти мисочку з набряклим желатином в каструлю з гарячою водою і помішувати, поки желатин не розчиниться (воду до кипіння не доводити).

Замочувати листовий желатин необхідно у дуже великій кількості холодної води. Желатин сам вбере необхідну кількість води. Час замочування буде приблизно таким же, як і у порошкового желатину – 5-15 хв. Вважається, що працювати з листовим желатином простіше, тому що він не вимагає маніпуляцій із вагами.