Під дією адреналіну частішає пульс, підвищується артеріальний тиск і т. д. У клінічній практиці визначення адреналіну необхідне насамперед для діагностики пухлини надниркових залоз (феохромацитоми) та для уточнення причини деяких гіпертензій (підвищеного артеріального тиску).
Він збільшує обсяги циркулюючої в судинах крові, підвищує тиск, сприяючи почастішенню серцевих скорочень. Адреналін викликає звуження судин органів черевної порожнини, шкіри та слизових оболонок, а також меншою мірою судин скелетної м'язової маси, але при цьому розширює судини головного мозку.
Адреналін – це основний гормон мозкової речовини надниркових залоз, стимулятор, який готує тіло до фізичної відповіді на небезпеку. У стані стресу організм людини піддається сильним змінам під впливом адреналіну – Посилене серцебиття, прискорене дихання, зміна теплообміну та роботи нирок.
Якщо рівень адреналіну підвищено тривалий час, виснажуються нирки, серце, різко знижується вага. Спостерігається загальне погіршення фізичного та психічного самопочуття, що призводить до нервових зривів. Знижений вміст гормону викликає апатію, депресію, занепад сил, зниження мотивації та працездатності.